piątek, 11 września 2015

Alkoholika - Live [19xx]THRASH METAL/HUMOUR

Legendarna szczecińska formacja o której przynajmniej ja nie wiem kompletnie nic. Wiem, że sporo osób szuka ich nagrań, wrzucam więc to co mam na jednej z kaset. A nie mam tego wiele, bo raptem 2 nagrania live, nie wiadomo z jakiego okresu (obstawiam przełom lat 80-tych i 90-tych) i gdzie popełnione. Samą kasetę nabyłem kiedyś wraz z wieloma innymi taśmami od pewnego człowieka kiedyś zamieszkującego tamte strony i wiem, że gdyby miał on jakąś większą wiedzę na temat tych nagrań, na pewno zawarł by te informacje we wkładce kasety. Pozostaje więc to co jest, oraz po cichu liczyć na Waszą pomoc w rekonstrukcji dziejów oraz archeologii dźwiękowej szczecińskiej Alkoholiki. Pomożecie? :)

TRACKLIST:

1. Niebuszewo /muzyka - Running Wild z kawałka 'Genghis Khan', tekst własny/
2. Rolnik 

QUALITY: mp3@256 ABR


P.S. Dzięki Waszej pomocy sporo się wyjaśniło. Pokrótce losy Alkoholiki wyglądały tak:

"Thrash metalowa formacja ALKOHOLIKA pochodziła ze Szczecina. Powstała w 1987 roku na gruzach TESTAMENT. Po zagraniu kilkunastu lokalnych koncertów i wygraniu paru przeglądów, zespół rozpadł się w 1990 roku. Nastąpiło to zanim trzej muzycy ALKOHOLIKI wsparli braci Nowaków z VIOLENT DIRGE (muzycy wspólnie nagrali jedno demo i zagrali na S’thrash’ydle’90)." 

W tamtych, antycznych czasach kapela nie dorobiła się żadnego oficjalnego wydawnictwa, wszystkie istniejące nagrania (o ile coś w ogóle jeszcze istnieje oprócz tych zamieszczonych powyżej) to bootlegi.

W okolicach roku 2005 zespół wznowił działalność w nowym składzie (Romuald "Piroman" Lagowski - gitara/voc , Sebastian "Julek" Brzeziński - bass) pod tą samą nazwą (ze starego składu pozostał tylko Marek "Góral" Górecki - bębniarz).

Po kilku latach dołączył do nich gitarzysta ze starego składu Andrzej "Skuter" Barcikowski. 

Zimą, pod koniec roku 2007 rejestrują pięcioutworowe demo zatytułowane Alcoholic Suicide by wydać je własnym sumptem w 2008.

W 2009 roku kolejny raz się rozpadli. Po jakimś czasie kolejny raz reaktywowali zespół pod nową nazwą "Foe". Skutra zastąpili wtedy Adamem Bielczukiem.

W 2011/2012 Foe rozpada się - nie grają do dziś. 
/źródło: Damian Górecki (syn perkusisty Marka Góreckiego) na Facebooku Dorosłych Dzieci; link TUTAJ)./

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Must have:

Warto odwiedzić:

Spis polskich blogów muzycznych