czwartek, 26 maja 2016

Grzmot, Helevorn, Quercus, Wizun - United in Dark Slavic Blood [compilation]BLACK METAL

DZIĘKI WENED ZA UDOSTĘPNIENIE MATERIAŁÓW!

Kilka black metalowych aktów, które postanowiłem opublikować pod wspólna banderą, z tej racji, iż wszystkie z poniższych nagrań znalazły się na takiej oto kasetce wypuszczonej przez Werewolf Promotion niecałe 3 lata temu. Pomijam nagrania takich hord jak Ślęża i Slav z kilku powodów. Po pierwsze - nie mieszczą się w ramy czasowe bloga; po drugie - kaseta jest cały czas w distrach, więc kto chce może ją sobie nabyć za niewielkie pieniądze; a po trzecie - najzwyczajniej ich nie posiadam :)))). Wracając do tego co podesłał Wened, cóż my zatem tu mamy? Muzycznie - totalna czarna polewka odgrywana gdzieś w najbardziej zatęchłych, najciemniejszych piwnicach lub w najdzikszych borach. Przedstawione projekty wyciągnięte są z najgłębszego blackmetalowego podziemia lat 90-tych, z reguły nie wiadomo o nich praktycznie nic, z małymi wyjątkami, o których kilka słów skreślił Wened. Cóż, zero jakiegokolwiek info to akurat typowe dla tej sceny - bo po co. Temat przede wszystkim dla najbardziej zagorzałych koneserów /kolekcjonerów/ gatunku, bądź pasjonatów archeologii polskiego metalowego oręża. W sam raz na dzisiejszą procesję.


Grzmot - Studio session [1995]

Zapis ekstremalnie rzadkiej, studyjnej sesji z 1995 roku. Prawdopodobnie niedługo po tych nagraniach zespół zmienił nazwę na Chors (nie mający nic wspólnego z kętrzyńską hordą o tej samej nazwie). O zespole oczywiście nie wiadomo kompletnie nic. 

TRACKLIST:

2 untitled tracks - 6m 26 s

QUALITY: mp3@192 CBR

Helevorn - Studio Rehearsal [1994]

Projekt o nazwie Helevorn istniał w pierwszej połowie lat 90 - tych w lasach Pomorza, a jego mózgiem i fizycznym obsługującym wszystkie instrumenty był jak wieść niesie Nergal z Behemoth. Muzycznie mamy tu 2 instrumentalne kawałki, standardowo bez tytułów i jakichkolwiek innych informacji.

TRACKLIST: 

2 untitled tracks - 9m 55s

QUALITY: mp3@192 CBR

Quercus - 2 tracks [1997, 1998]

Quercus powstał w 1997 z inicjatywy Aragorna (Calvaria, Hornagest) i Weneda (tu pełne info o większości projektów w jakich się udzielał). Zespół funkcjonował bardzo krótko i nagrał tylko 2 utwory na przełomie 1997/1998, które potem adaptowano do Angrenost. Niestety oba projekty szybko przepadły w mrokach polskiego Podziemia...

TRACKLIST:

1. Pradawna tęknota (1997)
2. Dusza zimowego lasu (1998)

QUALITY: mp3@192 CBR


Wizun - Toporzeł [demo 1997]

Jednoosobowy hord byłego perkusisty enigmatycznego Jerusalem z Koła (którego nagrania live przedstawię nieco później). Andrzej aka "Wizun" z czasem chwycił za gitarę i powołał do życia ten oto swój solo projekt, który reprezentował już zdecydowanie pogańskie przesłanie. Oto jedyny reh. z 1997 nazwany "Toporzeł", z dogranymi nieco później przez innego kamrata garami... Prawdopodobnie też jest to jedyny ze wszystkich tu prezentowanych materiałów, który w jakiś tam sposób poszedł do ludzi. Nagrania trzech powyższych hord aż do roku 2013 leżały zakopane w szufladach, bądź znane były jedynie bardzo wąskiemu gronu osób.

TRACKLIST:

1. Toporzeł  
2. Hymn do Peruna  
3. Arkona

QUALITY: mp3@192 CBR

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Must have:

Warto odwiedzić:

Spis polskich blogów muzycznych