poniedziałek, 1 czerwca 2015

Do ostatniej kropli krwi (Ian Giedrojć - rockumentary 2014)


Oto przed Wami zapowiadany przez nas jakiś czas temu dokumentalny film Iana Giedrojcia "Do ostatniej kropli krwi" o Radku Giżyńskim i  zespole  Wyrok  (tudzież  WY'Rock, Disorder, Indulgence). Kawał historii autentycznego polskiego podziemia opowiedziany przez współtworzących go teraz i dziś ludzi. MUS DLA KAŻDEGO maniaka polskiego undergroundu. Podlinkowane z oryginalnego źródła (youtube; kanał NihilQuest). Poniżej oryginalna nota autora:

"Od lat 80. Radek "Fred" Giżyński był jednym z muzyków tworzących polską scenę muzyki metalowej.
Morgoth, Indulgence, Disorder oraz inne zespoły, działały bez wytwórni nagraniowych, pieniędzy i poza oficjalnymi mediami. Były częścią muzycznego podziemia, które istnieje do dziś.
W 1993 roku Fred postąpił tak jak wielu jego rówieśników ze sceny, poświęcając granie w zespole na rzecz rodziny.
Dziesięć lat później małżeństwo było już wspomnieniem. Siedząc w pustym mieszkaniu, zrozumiał, że popełnił błąd.
W 2005 roku zreformował WY'Rock, zespół, do którego miał największy sentyment. Wciąż obywa się bez wytwórni, pieniędzy, mediów. A teraz i bez długich włosów.

Reżyseria, zdjęcia, dźwięk, montaż - Ian Giedrojć (dehumanizer.org)
Obróbka fotografii archiwalnych - Kamil Mójta
Producent wykonawczy - Joanna Studzińska
"Nauczycielka" - Dominika Kucharska

Wykorzystano materiały z archiwów Radka Giżyńskiego,
Jarosława Koźbiała, Marcina Noryśkiewicza, zespołu Armagedon, Joasi Studzińskiej,
Wikipedii. Realizacja teledysku Disorder - Adam Kossakowski Flame Motion.
Zdjęcia z koncertu w Nakle dzięki uprzejmości Tomka Gapińskiego (Perły Metalu)
Fryderyk Chopin, Preludium e-moll, Op.28 nr 4 w wykonaniu Dobromiły Jaskot"
"Po dłuuuugim oczekiwaniu i lawinie pytań (naprawdę), wypuszczamy w sieć pełną wersję filmu dokumentalnego "Do ostatniej kropli krwi". W miły sercu każdego metalowca Międzynarodowy Dzień Slayera (6 czerwca), całość wylądowała na youtubowym kanale Nihil Quest. W miarę możliwości technicznych, do pobrania będzie także torrent z plikiem mp4. Wszystko to znajdziecie na facebookowej stronie tego wydarzenia."

"Do ostatniej kropli krwi" jest produkcją całkowicie niekomercyjną. Nie miała ani budżetu ani crowdfundingu, ani nie będzie też kapelusza na datki. Jeśli Wam się spodoba - udostępnicie film, powiedzcie znajomym, a w przypływie absolutnej ekstazy możecie też zasubskrybować youtubowy kanał Nihil Quest (http://www.youtube.com/user/NihilQuest), gdzie jeszcze niejedno się będzie działo."


Strona wydarzenia na mordoknidze:

1 komentarze:

Dark AbySS pisze...

Indianski-angielski.. byly kapele co dawaly po polsku, - Vader pierwszy reh/demo, Thrasher Death itd.. Ale czaje o co chodzi, a najwiecej indianskiego bylo w coverach zachodnich kapel..

Prześlij komentarz

Must have:

Warto odwiedzić:

Spis polskich blogów muzycznych