sobota, 9 maja 2015

Askalon - Getsemani [demo 1996]


MELODIC DEATH METAL

DZIĘKI RAFAŁ ZA MATERIAŁ DO UCYFROWIENIA!

Nazwa Askalon maniakowi polskiego podziemia jest na ogół znana. Większość z nas bardzo dobrze kojarzy dokonania olsztyńskiej kapeli o tej nazwie. Myślę też, że dla sporej grupy osób zaglądających na tego bloga nieobcy będzie także poboczny muzyczny projekt ludzi związanych z wrocławskim Lost Soul o takiej samej nazwie. Jednakże jeszcze kilka miesięcy temu mało kto zdawał sobie sprawę, że w naszym kraju istniał trzeci Askalon. Kapela ta powstała w Ostrowcu Świętokrzyskim, a jednym z jej członków - założycieli był Arek "Opath" Gruszka, obecnie głównodowodzący w stonerowym Leash Eye, znany także z występów w Corruption i Gortal. Poniżej nota biograficzna zespołu autorstwa Czerwa i Opatha.

"Askalon (Ostrowiec Św.) powstał na początku 1994 roku z inicjatywy Czerwa (git) i Opatha (git).
Do zespołu szybko dołączył Tommy (bass) i Pułan (drums) oraz Kowal (voc). Pierwsze próby odbyły się w Bodzechowie pod okiem muzyków z weselnego zespołu Szarotka ;) , gdzie zespół szybko pożegnał się z wokalistą. Następnie, po wyjeździe Opatha na studia gitarę solową przejął Łyku, gitarę rytmiczną i vocal obsługiwał Czerwo, bass Tommy, a bębny Pułan. Po kilku miesiącach za bębnami  zasiadł Rzęsik a do składu w roli basisty wrócił Opath. W takim składzie zespół dokonał rytualnego spalenia plakatu New Kids On The Block z magazynu "Bravo!" oraz nagrał [w 1995 /przyp. zuch/] pierwszą demówkę o tytule „...Of The Night”. Po kilku kolejnych miesiącach zmienił się garowy i kolejną demówkę „Getsemani” [1996] na bębnach zagrał znany z m. in. Carnal Death – Serdel. Askalon zakończył działaność po zagraniu kilku(nastu?) koncertów [w Ostrowcu i bliskich okolicach /przyp. zuch :) /] a próby reaktywacji w Warszawie nie dały rezultatu."

Muzycznie - bardzo przyjemny materiał. Jeden z niewielu materiałów demo do których ostatnimi czasy dość często wracam. Całość zgrana i podciągnięta na tyle ile potrafiłem /Arek - zdjąłem wysokie!/. Publikuję za zgodą Opatha, zatem bierzcie i jedzcie z tego wszyscy. Tym samym choć trochę zaciera się kolejna biała plama w historii polskiej muzyki ekstremalnej...

TRACKLIST:

1.  As a Sacrifice
2.  Master and Lord
3.  Lost Paradise
4.  Getsemani
5.  Al Araaf
6.  Recollection
7.  The Last Dance
8.  Burning Like Fire
9.  Time of Longin
10. Fuck Knows

QUALITY: mp3@320 CBR

DOWNLOAD: http://www48.zippyshare.com/v/xyWrorPK/file.html

1 komentarze:

Unknown pisze...

Hej, a można podlinkować jeszcze materiał? Chciałem se ściągnąć ;)

Prześlij komentarz

Must have:

Warto odwiedzić:

Spis polskich blogów muzycznych