sobota, 13 grudnia 2014

Battery (Pol) - Watch Your Action [demo 1993] / Angelkill (US) - Elizabeth [demo 1993] - split tapeBattery (Pol) - TECHNICAL THRASH METAL
Angelkill (US) - DEATH/THRASH METAL

DZIĘKI STOPA ZA ORYGINAŁ DO UCYFROWIENIA!

Arcyrzadki kasetowy split z 1993 roku zawierający demosy wyżej wymienionych kapel. Materiały te nie ukazały się nigdy potem, choć w przypadku Amerykanów zamieszczone tu utwory powtórzyły się na pełnoprawnym, kasetowym długograju "Garden of Crosses" z tego samego roku, natomiast nie mam wiedzy czy są to te same wersje tych wałków czy były nagrywane one od nowa. Zostawmy jednak Jankesów, bo znaleźli się tu niejako "przy okazji" faktu, że ostatnia produkcja kutnowskiego Battery została wydana wespół z nimi na jednym nośniku. Battery jest dziś zespołem totalnie zapomnianym, a szkoda. Niestety, wyśmienity, nietuzinkowy techniczny thrash metal jaki prezentowała kapela już w momencie nagrywania tego materiału zaczynał ustępować pola na metalowym podwórku death i black metalowi. Natomiast dziś, po ponad 20 latach należy przyznać, że muzyka ta nie straciła nic ze swojej oryginalności a materiał ten mógłby śmiało konkurować z produkcjami zespołów nawet ze środkowej części tabeli pierwszej ligi kapel nagrywających w podobnym stylu. W tamtych czasach kapele z Kutna na ogół były muzycznie nieco inne od reszty ciężko grającej Polski, ale przez to były one oryginalne. Niestety z tych samych względów często były także kompletnie niedoceniane. Jedną z nich możemy po latach docenić dziś. Przed Wami Battery.

TRACKLIST:

Side A - Battery (Pol) - Watch Your Action [demo 1993]

1. Battery - Sometimes in My...
2. Battery - Accident
3. Battery - Man of Miracles
4. Battery - Silence of Change
5. Battery - Not Days, But Years
6. Battery - All 'Antico

Side B - Angelkill (US) - Elizabeth [demo 1993]

7. Angelkill - Elizabeth
8. Angelkill - Abominated Son
9. Angelkill - Dancing with the Dead
10. Angelkill - And Freaks Were Their Name
11. Angelkill - Evil Walks Among Us (live noise version)

QUALITY: mp3@320 CBR

DOWNLOAD: http://www67.zippyshare.com/v/41355738/file.html

1 komentarze:

M. pisze...

Pamiętam jak w jakimś wywiadzie kolo z Angelkill ostro krytykował postawę naszych chłopaków, ze totalnie olali promocję taśmy w Polsce. Tym samym pewnie stracili szansę na wsparcie w USA, co nie zmienia faktu, że o tym splicie dowiedziałem się po latach, właśnie z tamtego wywiadu. Muzy nigdy nigdzie nie spotkałem, aż do dziś, za co chwała Wam, DorosleDzieci!!!

Prześlij komentarz

Must have:

Warto odwiedzić:

Spis polskich blogów muzycznych