poniedziałek, 11 listopada 2013

Confusion - promo tape'96


Dziś, po kolejnym moim wydłużonym milczeniu, mam dla Was ciekawostkę z Inowrocławia. Zespół niestety, o ile mi wiadomo, jest kapelą jednego demo. Owo demo to "World of Tears", którego jednakże całości nie posiadam. Znalazło się za to w moich rękach promo tej kapeli. Są to trzy utwory z siedmioutworowej kasety. Jak widzimy na załączonym obrazku, kapelę promował "Dark Inferno 'zine", którego twórca, Sławomir Kaliński, był jednocześnie liderem CONFUSION (pierwotnie zespół występował pod nazwą LIAR). Jednak chyba tylko na tejże promocji się zakończyło, bo nigdzie nie znalazłem gotowej okładki kasety. Wszystkie pliki, jakie miałem powiązane z tą taśmą zawarłem w tej wstawce.
Muzycznie CONFUSION to ekipa grająca w okolicach klimatu Doom Metalu, ale tego już podszytego gotykiem i rozwiązaniami np. CEMETARY. Rzekłbym, że porównanie do wczesnych dokonań kłodzkiego GORTHAUR będzie jak najbardziej na miejscu (choć są to skojarzenia jedynie stylu muzycznego, wiadomym jest, że CONFUSION swoje demo zarejestrowało wcześniej). Szkoda, że nie ma pełnej wersji tej taśmy, bo by było miło posłuchać całości. Dziś zadowolimy się promo w zremasteringowanej wersji;)

ZAWARTOŚĆ:
Zgrany i odrestaurowany materiał audio w formacie .mp3.
Zbiór wszelkich okładek i materiałów dotyczących wydania demo "World of Tears".

TRACKLISTA:
1. Statues of Paranoia
2. Confusion
3. Destination

DOWNLOAD:

3 komentarze:

M. pisze...

szanowny Kolego. Dark Inferno promowało, bo Sławek Kaliński (na M-A błędnie oznaczony jako "Koliński" - prawie jak rodzina pani "Kolynskiej" z Alternatywy 4 hehe) prowadzący zina liderował tej kapeli :) ale faktycznie, to chyba zespół jednej demówki, choć w zinach w swoim czasie było ich pełno ;) tak gwoli ścisłości - początkowo zespół działał pod nazwą LIAR, grał nieco inaczej. a porównania do GORTHAUR muzycznie ok, tyle, że czasowo chyba powinno być na odwrót ;)
Pozdrawiam!!!

Korsarz pisze...

A widzisz, tu mój błąd, a raczej niedopatrzenie w przypadku powiązania redaktora zine'a i lidera zespołu CONFUSION. Jakby co, zmieniam to w opisie wstawki, aby dla przyszłych czytelników było to mniej mylące i jasne, a Tobie dziękuję za uwagę! Co do GORTHAUR, to oczywiście, że promo Confusion zostało nagrane wcześniej, kiedy GORTHAUR wspólnie ze mną nagrywał swój reh tape w stylu bardziej death metalowym. Jednak porównałem te kapele pod innym kątem, chodziło mi o takie zbliżone brzmienia i stylistykę, która mogłaby komuś nie znającemu CONFUSION jakoś zobrazować muzykę tejże kapeli. Złapałem się na tym podobieństwie zgrywając dziś ten materiał, dlatego traktować to proszę jako luźne powiązanie, a w żaden sposób za wywyższenie jakiejkolwiek kapeli, czy cokolwiek w tym stylu. To zwykłe porównanie muzyki, które. myślę, po tylu latach może pojawić się w archiwum, aby, jak już wspomniałem, zobrazować porównaniem pewien styl muzyki. Przerabiam zatem lekko tekst mojego posta i raz jeszcze dziękuję za zwrócenie mi na te sprawy uwagi ;)

Merlin pisze...

Z tą literówką w nazwisku to wystarczyło zgłosić na Metal Archives.
Nie trzeba do tego rejestracji żadnej...
Zresztą do mnie zawsze można maila napisać.

Prześlij komentarz

Must have:

Warto odwiedzić:

Spis polskich blogów muzycznych