piątek, 30 sierpnia 2013

OVS - Scaracco (demo 1997)


Dziś po długim czasie coś nowego i coś zapewne dość oryginalnego. Tym bardziej chyba niedostępnego obecnie, a naprawdę interesującego. Pisząc niedostępnego, mam na myśli całość wydawnictwa, bowiem same utwory gdzieś się poniewierają po jakiś lastef-emach itp. serwisach. Połączenie muzyki metalowej, industrialu, poezji, literackich eksperymentów, nowych trendów dopiero rodzącej się muzyki new metalowej... Tego chyba można było doświadczyć jedynie w roku 1997, który osobiście uważam za rok magiczny dla podziemia metalowego i sztuki w ogóle. Coś wtedy było takiego, że powstawały najdziwniejsze twory, zarówno w muzyce, literaturze, filmie... Możecie spróbować prześledzić ten rok i zwrócić na to uwagę. Wtedy naprawdę wiele się działo. Wiele oryginalnego. OVS (Znany również pod nazwą ONLYVERSE lub OMNIVOROUS - z różnymi się spotkałem) jak widać szedł z falą magii tego roku. Szkoda, że po dziś dzień zapomniany, ale koniecznie po latach trzeba przypomnieć sobie ten materiał. Kaseta magnetofonowa jest dziś kultowym nośnikiem, który zaklął w sobie wiele naszych wspomnień. Jednak był to nośnik dość ograniczony i twórcy OVS (wiadomo, nie oni pierwsi) zdawali sobie sprawę z jego ograniczeń. A może po prostu to "polski brak możliwości" powodował, że kreowano coraz to ciekawsze formy dla swojej wypowiedzi. Do kasety OVS dołączony został bowiem dodatek w formie malutkiej książeczki z tekstami, wierszami i prozą. Zatem nie tylko muzyka ale i przekaz był bardzo istotny, co mnie zawsze fascynowało. Muzyka to potężna siła, która pozwala nieść ze sobą idee. Oczywiście cały ten dodatek łącznie z okładką wreszcie jest dostępny w tej paczuszce, jaką macie ode mnie.
Kaseta OVS składa się z dwóch części. Jednej industrialno metalowej, drugiej bardzo elektronicznej, awangardowej. Obie po dziś dzień brzmią świeżo i interesująco. Warto o takich materiałach przypominać, aby dziś twórcom co niektórym nie widziało się, że robią coś oryginalnego, a w rzeczywistości przed nimi już naprawdę wiele wartościowych tworów powstało.
Życzę miłego wspominania naprawdę ciekawej muzyki! Gdybyśmy w tamtych latach w tym kraju mieli możliwości jak na Zachodzie, raczej bylibyśmy forpocztą dla wielu!

ZAWARTOŚĆ:
Zgrany i zremasterowany materiał audio w formacie .mp3.
Skan obu stron okładki kasety.
Pełen skan książeczki dołączonej do kasety.

TRACKLISTA:

1. apology
2. dreamer
3. ice
4. hope it won't rain
5. the undoubt
6. softinflux
7. on your knees (live)
8. exodos
9. sphere of the ten
10. quake your mind
11. things change
12. selfgift

DOWNLOAD:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Must have:

Warto odwiedzić:

Spis polskich blogów muzycznych