sobota, 8 czerwca 2013

Nowe wieści z obozu HAMERTak, to nie żaden błąd, zespół zmienił nazwę, usuwając jedno M. Pewnie zastanawiacie się, skąd pomysł na tego typu zabieg? Otóż nastąpiły zmiany personalne w składzie, w efekcie czego pierwotna nazwa musiała ulec minimalnej modyfikacji. Aby nie robić niepotrzebnego zamieszania, zespół nie chciał zmieniać całkowicie nazwy. W oficjalnym oświadczeniu Adama Harrisa czytamy:
"Jest mi niezmiernie przykro, że po raz kolejny nasze drogi rozchodzą się, ale nie jestem w stanie pogodzić się z wizją płyty, którą miał W. Kochler. Nie uważam, aby wina była po czyjejkolwiek stronie. Myślę, że tak jak w przypadku każdego zespołowego rozstania, wina leży gdzieś pośrodku.”
Wszyscy oczekujący nowej płyty HAMER, muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Obecnie zespół wraz z nowym frontmanem, Przemkiem Dziobakiem, nagrywa od nowa ścieżki wokalne. Kompozycje, stworzone z myślą o nowym Hammer, mogliście już po części usłyszeć na żywo jeszcze z  Wolfem. Sama muzyka nie uległa zmianie, to cały czas te same numery autorstwa Adama Harrisa i Krzysztofa Pisteloka. Adam Harris zapewnia, że pod koniec wakacji 31.08.2013 nowy album HAMER na pewno ujrzy światło dzienne. Wydawcą tego dzieła będzie RDS Music i choć album rodzi się w bólach, jedno jest pewne, na pewno nie będziecie zawiedzeni!!! To prawdziwy kopiący dupska HEAVY METAL!!!
Nowy wokalista HAMER to bardzo zdolny solista ze znakomitym głosem oscylującym pomiędzy rejestrami W. Kochlera, ale i potrafiącym z powodzeniem odnaleźć się wysokich, niemal Halfordowych, rejestrach. Warto nadmienić, że zmienił się również koncept okładki, która w tej chwili prezentuje się znacznie lepiej, choć pokazany tutaj obraz nie jest projektem gotowym, a jedynie w chwili obecnej tylko logiem na nową okładkę.

Obecny skład HAMER tworzą:
PRZEMEK DZIOBAK - ŚPIEW
KRZYSZTOF PISTELOK - GITARA
PETER SVERIGE - GITARA
MARIUSZ PRĘTKIEWICZ - PERKUSJA
ADAM HARRIS - BAS

Informacja podana za zgodą Leszka Wojnicza-Sianożęckiego ("Oldschool Metal Maniac Magazine")

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Must have:

Warto odwiedzić:

Spis polskich blogów muzycznych