poniedziałek, 14 listopada 2011

Witch - 2 niepublikowane nagrania + biografiaWitch powstał w 1992 roku w Opolu. W tym samym roku nagraliśmy demo pod nazwą "DESTINY", które zaowocowało współpracą z wytwórnią SILVERTON i nagraniem reszty materiału w czerwcu `93 w studiu radia Opole pod nazwą INKWIZYCJA 1990-1997. Od tego czasu koncertowaliśmy jako suport PROLETARYATu, VADERa, PIERSI, itp. W `94 roku nagraliśmy kolejny materiał w studio S4 w Warszawie, który został sprzedany nowej wytwórni (już w tedy bankrutującej wytwórni), jednakże nie został wydany i przepadł bez wieści.

Witch był na bardzo dobrej drodze do sukcesu. Grupą zainteresował się Olej z Proletaryatu i Paweł Kukiz z Piersi, których poznaliśmy na pierwszym naszym koncercie w Niemodlinie. Zaproponowali nam współpracę i wspólną trasę koncertową jako support. I tak to się zaczęło.

A propos wpływów Petersen'a na mój vocal to nie otwierały nam drzwi w mediach, a wręcz przeciwnie. Pamiętam jak Kukiz zawiózł naszą muzę do Brumu, audycji prowadzonej przez Kubę Wojewódzkiego i po jej wysłuchaniu usłyszał, że K. Diamond już jest i na polskiej scenie metalowej nie potrzeba kopii. Na szczęście słuchacze byli odmiennego zdania. Kaseta sprzedała się bez jakiejkolwiek promocji ze strony Silvertonu. Mieliśmy wielkie szczęście, że nasze demo od razu znalazło wytwórnię (bez naszej ingerencji), która sama zgłosiła się do jej wydania. Pamiętam jeszcze, że na Kukizie zrobiliśmy wrażenie do tego stopnia, że poprosił naszego gitarzystę Sławka Kopciucha aby skomponował mu jeden utwór, który znalazł się na płycie "My już są Amerykany" pod nazwą "Satany". Co ciekawe jako zespół przez dwa lata swojego istnienia graliśmy tylko na dużych scenach (poza Opolem) w tym festiwal w Sopocie (Rock na molo).

Dwa nie publikowane utwory.
1. "Witch" (1993r) będący próbą/występem na żywo dla ekipy studia S4, przed nagrywaniem kolejnego albumu dla nowej wytwórni.
Pisząc tekst do tego numeru chciałem zabrać słuchacza do czasów "świętej" inkwizycji i pokazać jaką zbrodniczą instytucją był Kościół Katolicki. Ile przelano niewinnej krwi w imię najwyższego. Prawie wszystkie teksty, które napisałem były kontestacją roli religii/boga w życiu człowieka.
2. "Cień martwej duszy" (1993r)
Utwór napisany na zlecenie Silvertonu na jakąś składankę. Miało być po polsku i mega spokojnie.


Witch - DOWNLOAD - 7,14 MB
Cień martwej duszy - DOWNLOAD - 7,46 MB

Podziękowania dla wokalisty Witch - Adama Malinowskiego!!
Witch @ Metal Archives

1 komentarze:

Korsarz pisze...

Wreszcie jakieś wieści o WITCH!!! Wielkie dzięki, Merlin!!!
A swoją drogą, Adam, jesteś znakomitym wokalistą!!! Niestety, Wojewódzki jednak za mądry nie był już w młodości, jak widzę, a myślałem, że to media zrobiły z niego idiotę:( Jak można skreślić karierę zespołu z powodu lekkich naleciałości?? Bardzo dobrze, że Paweł Kukiz, którego uważam za wyjątkowego człowieka, miał chociaż wkład w Waszą karierę... Szkoda tylko, że tak krótką:( Gdyby można się było określić, to ja fanem WITCH jestem;) I może było tam trochę Diamonda, ale i było czuć starym heavy/thrash metalem, a poza tym, były znakomite linie melodyczne, był klimat. Dla mnie to rewelacja!! A sam wokal bardzo zróżnicowany! Kasetę Witch kupiliśmy ze starym kumplem tak z przypadku, a później analizowało się teksty, fascynowało się po prostu!Bardzo bym chciał zdobyć Wasze teksty, bo nie bardzo wszystko można usłyszeć, wiadomo;) Dzięki za te utwory! Pokazują, że Witch to nie tylko jeden album!!!

Prześlij komentarz

Must have:

Warto odwiedzić:

Spis polskich blogów muzycznych