sobota, 15 października 2011

Empiria - Sounds of Expression (1998)Oto zatem druga kaseta demo żywieckiego bandu EMPIRIA. Przy pierwszym rehu napisałem, że gdyby EMPIRIA zabrzmiała lepiej, to by zyskało wszystko na plus. Tutaj zatem mamy lepsze brzmienie... To znaczy, czystsze, ale czy lepsze? EMPIRIA na pewno złagodniała trochę, choć jej romantyczny Black Metal pozostał. Pełen szeptów, delikatnych gitarowych pasaży, melodii oraz wściekłych wrzasków i energicznej rytmiki. Niesamowite połączenie czegoś nastrojowego, tajemniczego z mroczną złością, jakiej często brakuje niejednej kapeli zwącej się ekstremalną.
Materiał ten został nagrany w sumie niedługo po zarejestrowaniu reh. tape. Zdaje się, że był to również rok 1998. Będąc wtedy w stałej korespondencji z gitarzystą Wojtkiem Żurkiem, miałem rękę na pulsie tego materiału;) W końcu ukazał się on nakładem zespołu z okładką zrobioną na drukarce atramentowej. Przez to niektóre informacje mogą zdać się mało czytelne, ale myślę, że da się coś niecoś dowiedzieć. Podziękowania dla siebie znalazłem tam nawet;)
Po nagraniu tego materiału i naszej wspólnej znajomości z Piotrem Wójcikiem z Nirnaeth i Dagdy Music, EMPIRIA stała się zespołem trochę bardziej znanym w środowisku muzyki klimatycznej. Zaowocowało to w końcu materiałem pełnometrażowym, który wydany został przez wspomniane Dagdy Music. Stało się to niecałe dwa lata później... A z kolei po tym czasie słuch o kapeli zaginął. Nie wiem, czy miało to miejsce w związku z emigracją członków kapeli na studia do większych miast, czy też sami muzycy już ze sobą tworzyć nie mogli... A szkoda, bo materiały są naprawdę świetne.

ZAWARTOŚĆ:
Zremasterowany materiał audio mp3 vbr 224 - 320 kbps.
Skan obu stron okładki.

TRACKLISTA:
01. Existence Negative
02. Miss Ann Tropy
03. Temple of Tears (New Body)
04. Twilight (Part I)
05. Black Erotica
06. Twilight (Part II)
07. Asleep
08. As a Human, as an Angel... unaware
09. Vampire

DOWNLOAD:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Must have:

Warto odwiedzić:

Spis polskich blogów muzycznych