poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Diachronia - Hymn to the fate (demo 1997)

Pochodząca z Bielska-Białej Diachronia nie była swego czasu jakąś perełką w mojej kolekcji. Choć muszę stwierdzić, że miała bardzo dobre opinie i wszystko to bardzo zachęcało do zapoznania się z tym materiałem. Dziś, po tylu latach, uważam, że naprawdę warto było i nie przesadzało się w tych recenzjach! Najgorsze, że to stwierdza się po latach. Ostatnio, mój stary przyjaciel ocenił, że najbardziej wyjątkowe lata dla pewnego rodzaju polskiej sztuki związanej z mrocznymi klimatami muzycznymi i literackimi to rok 1996. Ja bym to poszerzył - lata 1996 - 1998 to masa uaktywnionych niesamowitych projektów łączących w sobie literaturę i muzykę. Co do związków Diachronii z literaturą, to pojawiają się na płycie osoby J. S. Forneusa, Marioli Pawełek czy wreszcie Jarosława Maciąga, którego wiersze pamiętam jeszcze z bodajże zine'a "Ars Melancolia" Wojtka Żurka z Żywca. Zresztą też go udostępnię;) Swoją drogą Wojtek miał zespół Empiria - świetna muzyka, z którą Was zapoznam!
Jeśli zaś rzecz dotyczy muzyki Diachronii, to jest to właśnie niesamowicie klimatyczny, świetnie zagrany i zrealizowany, jak na moje ucho, klimatyczny Black Death Metal. Ta demówka to niesamowity klimat podbijany gęsto klawiszowymi melodiami. Specjalnie dla Was ładnie to zremasterowałem, więc brzmi na pewno super;) Późniejsze materiały niestety nie są mi znane, muszę to nadrobić, bo to jedna z lepszych polskich kapel. No może już nie całkiem polskich, bo jak wielu swego czasu, trzon grupy udał się do pełnego ostatnio zamieszek Londynu. A smaczki w postaci przeróbek Bacha - hmmm... super!

ZAWARTOŚĆ:
Zgrany i zremasterowany materiał audio - mp3 vbr 224 - 320 kbps.
Skan obu stron okładki.

TRACKLISTA: (od razu zaznaczam, ze została podana błędna kolejność na Metal Archiwum)

01. Renaissance
02. Invention
03. Dusk of the millenium
04. Yesterday
05. Intro
06. Hymn to the fate
07. Seize the day
08. Waiting for Your marble mouth
09. Asches grave (year 2666)
10. For ever...


3 komentarze:

raf666 pisze...

Powiem krótko, zajebiste! Audiofil ze mnie żaden, ale brzmi tak dobrze jak rip z CD. Dzięki Krzysiek !

Anonimowy pisze...

mam ich CD XX's decline.. bardzo dobry material... ale widze, ze jeszcze dzialaja ... http://pl-pl.facebook.com/pages/Diachronia-DeathBlack-Metal-Band/183368235018577?sk=wall

Korsarz pisze...

Rafale, staram się, na ile pozwala mi czas, żeby każdy mój materiał brzmiał w miarę najlepiej, jak to tylko możliwe. Zresztą uważam, że chyba każda z moich archiwizujących wstawek poza wiernością oryginałowi, dostarcza odbiorcy wreszcie radości posłuchania tego materiału właśnie jakby z CD;) Diachronia miała to do siebie, że sama kaseta była dobrze nagrana, więc ja dokończyłem dzieła;) Jeszcze wiele się uczę, więc po prostu staram się robić wszystko jak najlepiej! A co do innych materiałów Diachronii... Cholera - chciałbym posłuchać choćby właśnie tego XX's Decline!!

Prześlij komentarz

Must have:

Warto odwiedzić:

Spis polskich blogów muzycznych