sobota, 17 kwietnia 2010

Sinner (Death Metal ze Złocieńca)


Zespół Sinner został założony w roku 1992 przez dobrych przyjaciół :
 • Paweł Greczyszyn - gitara,
 • Cezary Szamszon - perkusja,
 • Jacek Greczyszyn - wokal.
  W miejscowości Złocieniec, woj. zachodnio-pomorskie. Byli to "muzycy" amatorzy, którzy można powiedzieć od tamtej chwili uczyli się grać na instrumentach.
  W początkowym okresie zespół działał pod kilkoma innymi nazwami, przez które przewinęło się kilka osób m.in. Piotr Jaworski - gitara, Tomasz Czermanowicz - bas.
  Po około dwóch-trzech latach ukształtował się stały skład :
 • Paweł "Greku" Greczyszyn - gitara, wokal,
 • Cezary "Simon" Szamszon - perkusja,
 • Sylwester "Kula" Kulczyński - gitara,
 • Paweł "Zdżana" Zdżański - bas.
  Zespół przyjął nazwę SINNER i zarejestrował pierwszy materiał demo w MDK w Szczecinku. Materiał został dobrze oceniony przez pismo MetalHammer co dało motywację do dalszej pracy zespołu. Kolejne nagranie demo miało miejsce w jednym z bardziej profesjonalnych studii nagraniowych w Szczecinie lecz zespół cały czas szukał "swojego stylu".
  Ciągłe problemy ze znalezieniem miejsca na próby uniemożliwiały pokazanie się szerszej publiczności, dlatego dorobek sceniczny nie był zbyt duży. Jednakże zespół dał kilka dobrze przyjętych koncertów na terenie województwa zachodnio-pomorskiego.
  W tym czasie zespół starał się komponować materiał, który miał być wizytówką zespołu.
  W sierpniu 1996 roku odbyła się krótka 2-3 dniowa sesja nagraniowa w SL Studio w Gdańsku, gdzie zarejestrowano materiał "TO DEATH...". Osiem utworów, niecałe 30 minut, ostrego death-metalowego grania. Po ukończonej sesji, zespół zaczął szukać wydawcy. Na początku roku 1997 ukazała się kaseta wydana przez krakowską wytwórnie CROON Records. Niestety promocja tak ze strony wytwórni jak i ze strony zespołu była znikoma. Zaczął się kryzys wewnątrz zespołu, po czym ostatecznie zawieszono działalność.
  Po "łyknięciu" wielu styli muzycznych od czasu rozwiązania SINNER, liderzy Greq i Simon postanowili na nowo rozpocząć współpracę i powrócić do ciężkiego grania (być może pod inną nazwą).

  Greku
 • 2 komentarze:

  Pawe? pisze...

  o;d Kurcze nie mialem bladego pojecia ze w Złocieńcu istanil taki zespół, a czy mozna gdzies posluchac nagrac tego "Sinner" ?? ;>
  byłbym wdzieczny;d
  moj numer gg 1769898
  dziekuje z gory, Paweł ;))

  Merlin pisze...

  jest na blogu album...

  Prześlij komentarz

  Must have:

  Warto odwiedzić:

  Spis polskich blogów muzycznych