środa, 10 marca 2010

Fanthrash (Lublin)Rok 1986. To był dobry rok dla muzyki, dobry rok dla metalu. 03 marca 1986 METALLICA wydała album Master of Puppets, SLAYER przystąpił do prac na trzecim albumem zatytułowanym Reign in Blood, który ukazał się 07 października. Również tego roku niemiecki DESTRUCTION wydał Eternal Devastation, a KREATOR Pleasure to Kill.

08 marca 1986 roku w Lublinie doszło do spotkania trzech 18-latków Grzegorza Obroślaka (Greg), Mariusza Ostępa (Mary) i Wojtka Sekuły (Seki) na pierwszej próbie, co zaowocowało powstaniem zespołu FANTOM grającego THRASH metal, wtedy też z połączenia tych dwóch słów powstał nasz pierwszy utwór instrumentalny. Kiedy jednak okazało się ku naszemu zdumieniu, że zespołów o nazwie Fantom jest na świecie kilka tysięcy, zmieniliśmy nazwę kapeli na FANTHRASH, którego skład skrystalizował się we wrześniu po dołączeniu perkusisty Jacka Wróblewskiego (Siwy) a następnie mistrza wokalnego Lessa, który zasilał szeregi kapeli do jesieni 1987 roku. Później obowiązki wokalisty przejął Greg, który łączył funkcję wokalisty i gitarzysty do końca pierwszej fazy kapeli FANTHRASH, tj. do roku 1992. Wcześniej bo w roku 1990 zespół zrealizował 3-utworowe demo w MDK Studio z ówczesnym gitarzystą Andrzejem Teterem (Skuter). Później już niestety trudy życia codziennego przygięły nas do ziemi tak bardzo, że nie mogliśmy utrzymać w dłoniach instrumentów i tak minęły kolejne lata.

Na początku nowego millenium Greg zaczął budzić się z otępienia, powstawały nowe teksty i liryki, później przeprosił się z gitarą a z głowy i serca zaczęły wychodzić nowe dźwięki i szkice kolejnych kompozycji. Myśli krążyły już nie tylko wokół prozy życia i przymusu przetrwania kolejnego dnia. Pojawiło się pragnienie, wewnętrzny przymus ekspresji twórczej. Rozpoczął się proces który nie mógł już zostać powstrzymany, chęć powrotu była zbyt silna i pomimo wielu przeciwności, Greg razem z Mary, z którym utrzymywał kontakt przez cały ten czas, reaktywował zespół FANTHRASH. Rozpoczęła się mozolna ale twórcza i ożywcza praca nad nowymi kompozycjami, tekstami i aranżacjami. Marzenie zostało wprowadzone w czyn w roku 2007, kiedy to zespół powrócił do czynnego grania prób.

Obecnie, z Wojtkiem Piłatem (Pilate) na gitarze i ponownie z Lessem na wokalu, Greg i Mary realizują własną wizję twórczą metalu AD 2010, której zapowiedzią jest wydana właśnie EP Trauma Despotic.


Temat tekstów:
Society, Political, Moral, Fantasy, Mysticism (earlier); Anger, Life, Internal Struggle (later)

Informacje odnośnie członków zespołu, dyskografii itp. znajdziecie na :
http://www.metal-archives.com/bands/Fanthrash/3540260124
Oficjalna Strona
Fanthrash @ MySpace

Stare zdjęcia zespołu można zobaczyć na :
Galeria(UWAGA : pierwsza notka wyłącznie biograficzna ;)
póki co muzyki nie będzie (chyba, ze wejdzie ktoś na myspace posłuchać nowych kawałków) ale walczymy o stare nagrania! ;) )

1 komentarze:

Perv. pisze...

To walczcie :> o stare nagrania bo nowe mało pasują na ten blog ;] i są średnio "słuchalne"

Prześlij komentarz

Must have:

Warto odwiedzić:

Spis polskich blogów muzycznych