poniedziałek, 28 grudnia 2009

Calvaria (Kościerzyna) - Ostatnia wizja (demo 1995)


Calvaria (Kocierzyna) - Ostatnia wizja (demo 1995)

DEATH METAL

BIO CALVARIA z ich strony internetowej...

CALVARIA powstała w 1992 roku pod nazwą GOLGOTA. Tworzyli ją: Krzysztof [Żaba] Trzciński - wokal, Roman Markowski - bas, Sebastian [Młody] Jańczak - perkusja, Sobiesław [Sobi] Zwara - gitara. Od początku zespół hołduje muzyce, którą bez dwóch zdań, można nazwać Death Metalem. Początki działalności kapeli to kilka, nigdy szerzej nie rozpowszechnianych, taśm z prób oraz lokalne koncerty. W 1994 roku zespół zmienia nazwę na CALVARIA i rok później w gdyńskim Warrior Studio nagrywa swoje debiutanckie demo "Ostatnia Wizja". Materiał ten to 7 utworów, utrzymanego w średnich tempach Death Metalu, znalazł się tam również dodatkowy kawałek "Przyjaciele", znany dobrze kościerskiej braci.
Rok 1996 to zmiana gitarzysty, Sobiesława zastępuje Karol [Aragorn] Jaszewski z Black Metalowego HORNAGEST oraz twórca zina HORNA. Pozycję drugiego gitarzysty obejmuje Żaba, pozostając nadal przy wokalu. W nowym składzie zespół wchodzi do New Project Studio, gdzie nagrywa 3 nowe utwory, które rozprowadza po podziemiu jako "Promo 97".
Swój debiutancki album CALVARIA nagrywa w maju 1999. Utwory znajdujące się na płycie "Potęga Nienawiści" to szybka i agresywna muzyka z antychrześcijańskimi tekstami. Jako bonus znalazł się utwór "Miś Uszatek". Sesja odbyła się w Selani Studio. Dopiero dwa lata później wychodzi wersja CD wydana przez In Nomine Records. Kasety zostały wydane przez zespół i były rozprowadzone do wielu dystrybucji na terenie kraju i nie tylko.
Calvaria zagrała na kilku festiwalach: Chmielno Rock, Dying Art. Open Air, The Night of Unholy Metal, In Nomine, Natash, oraz wiele innych koncertów w towarzystwie takich kapel jak: KRABATHOR, DEVILYN, YATTERING, AION, TRAUMA, DAMNATION, AZARATH, DOMAIN i wielu innych. Wywiady oraz recenzje wszystkich studyjnych materiałów ukazały się w wielu europejskich (i nie tylko) zinach i magazynach.
W 2002 roku z różnych przyczyn CALVARIA formalnie przestaje istnieć. Po ponad rocznej przerwie wskrzeszamy kapelę w składzie: Żaba, Roman, oraz nowy perkusista Ciora [ex HORNAGEST]. Jednak po kilku miesiącach znów następuje rozpad.
Luty 2005 to kolejny start i następny rozdział w błąkaniu się po podziemiu. Głodni muzyki, z zapasem doświadczenia i nowymi pomysłami postanawiamy jeszcze namieszać na scenie. Za bębny wraca grzeszny syn marnotrawny Młody, świeżość wnoszą także nowe twarze. Rolę drugiego gitarzysty przejmuje Jacek Kłosiński, nowym basistą zostaje Tomek Jeżewski.
Jesień przynosi kolejny zmiany. Tracimy długo szukaną salę prób, odchodzi także Jacek Kłosiński, który uwagę skupia teraz na własnym projekcie. Zespół jednak pełen zapału i dobrej woli gromadzi pomysły i usilnie poszukuje nowego miejsca na próby.1. Ostatni krzyk przed śmiercią
2. Rozpacz
3. Droga ku przeznaczeniu
4. Nieskończonosc
5. Walka o przetrwanie
6. Przebudzenie
7. Ostatnia wizja
8. Przyjaciele

LINK:
https://mega.co.nz/#!OIBgHabB!pGEmMA37jXsPOOhLhTcgpZsb3riwmCCMGSB99qD1E0o

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Must have:

Warto odwiedzić:

Spis polskich blogów muzycznych